Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Převozník"

28. 5. 2013

Když si nevíme rady, co se svým současným nebo i minulým vztahem , využíváme často služby "převozníka" . Převozník je osoba, o které si myslíme, že nám pomůže vyřešit problém.
Převozníkem je milenec /milenka/, nový přítel /přítelkyně/.
Probíráme s ním všechna možná příkoří, které jsme kdy prožili. Časem se téma vyčerpá a najednou jsme zase tam, kde jsme už jednou byli ...
S převozníkem si na druhý břeh přivezeme to, čeho jsme se tak urputně chtěli zbavit.
 Usilovně stále dokola řešíme současného nebo bývalého partnera, až úplně zapomeneme, že dokud neodpustíme sami sobě i tomu druhému, nic se nezmění. Nejdříve se člověk musí srovnat sám a pak teprve v klidu může pracovat na změně k lepšímu.
Když nastavíme v sobě harmonii, objevíme nové obzory.
 Pochopíme, proč se určité věci staly. Přestaneme obviňovat sebe i druhé. Najednou se rozbouřené nebe rozjasní a my vykročíme dál, se zvednutou hlavou, plni síli a odhodlání začít znova. Začít znovat bez pocitu křivdy a strachu z hoto, že mi někdo opět ublíží . 

Živnou půdou pro hledání převozníka je zklamání. Rozdíl mezi vlastním záměrem, očekáváním, snahou a realitou vnímáme většinou jako svou porážku. Dny prozářené pohodou a radostí střídají v životě situace, přivádějící nás na rozcestí. Sehráváme s druhými lidmi a se sebou partie, které prověřují naši vyzrálost. Trable pak řešíme podle vlastních schopností. Nepovede-li se něco, řekněte si : "Je to jedno!" Máme na výběr z mnoha voleb, jen si je dokázat představit. Příště to zvládnu lépe! Zachovejte si nadhled a odstup, který je potřeba, abychom se bezhlavě nevrhli ze všech sil do rychlého řešení problému. V drtivé většině případů nebývá rychlost ku prospěchu věci. Bez patřičného tréninku, poznání svého Já pomocí odblokování léty "zajetého" systému přesvědčení se kvalita života nezmění. Život je jako maratonský běh. Když neténuješ hlavu a tělo, nedoběhneš. Přirozeným důsledkem, jestliže nesprávně vyhodnotíme své možnosti, jsou výbuchy psychiky ve formě vracejících se depresí. Pracujme na sobě, abychom dokázali, že vztahy s našimi nejbližšími, nás mohou naplňovat pramenem lásky. Aby náš domov byl oázou klidu, kde nabíráme novou sílu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář