Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kinezilogie chování

17. 4. 2010

                Kineziologie chování

      Cílem kineziologie chování je rozšíření našich individuálních schopností a možností. To, co se děje v našem životě,je odrazem toho, čemu věříme. Schémata a zvyklosti systému přesvědčení zděděného z minulosti (výchova, geny)pracují jako filtry, které brání být si vědomi reality. Co je realita ? Každý z nás má svůj vlastní působ, jak reagovatna události, jak je vidí, analyzuje. Máme         do morku kosti zažité nevědomé omezující schéma života i myšlení. Pokud se odehraje něco, co nám nesedí, naší první reakcí  je opozice, která přerůstá v pociťovaný stav napadení a rozzlobení. Jestliže se situace opakuje, rychle se necháme unést hněvem, jsme podráždění, vzteklí, zničeni..... Kineziologie chování pomůže znova nalézt optimismus a vědomě se rozhodnout zabrzdit emocionální úpadek. Jinak nám tělo pod vlivem stresu začne vysílat vzkazy      ve formě vředů, zažívacích potíží, migrény, bolesti v zádech, deprese,chronická únava, slabost, vyčerpání, úzkost , nespavost apod.

       Protože každý člověk je jedinečný, tudíž každé sezení              s terapeutem je uzpůsobeno konkrétním potřebám.  Pomocí svalového testu se přesně určí, kde se psychické a fyzické bloky nacházejí. Vědomá úroveň odráží naše současné vnímání světa, podvědomí představuje strach pramenící z minulých zkušeností       a tělo souvisí se vzdálenou a potlačenou minulostí. Korekce,      které terapeut vytestuje, mají vliv na způsob zvládání určité situace po emocionální a fyzické stránce. Odbourají se pocity žalu, viny, zklamání, strachu, studu, které jsme prožili a ukryli do hlubin podvědomí a umožní život vidět jinak bez hořké pachuti.

Příklady  stresorů , které lze velmi snadno příslušnými korekcemi odstranit :

 -   problémy se čtením, zapamatováním  a pochopením významu čteného textu

 -   problémy s počítáním

 -   špatná komunikace mezi mozkem a tělem nebo mezi mozkovými hemisférami (dyslektické děti)

 -   ztráta energie založená na nerovnováze elektrolytů v krvi            (problémy s hladinou cukru v krvi) =) korekce související s játry, slezinou a pankreatem

 -   ztráta energie=) korekce na rovnovážnou chůzi (vyrovnání chůze tak, abychom nepřenášeli více váhy na jednu nohu)

 -  vyhýbání se (strach) hněvu, potřebám, neúspěchu, průměrnosti, prázdnotě, vybočení z pravidel, bolesti slabosti, konfliktu

 -  strachy, závislosti, fóbie

 -  narušené trávení, pálení žáhy

 -  problémy s vylučováním (zácpa, únik moči)

 -  dlouhodobě neřešené hodnotové a komunikační konflikty =) přetížení nadledvinek

     Z kineziologického hlediska je držení těla zcela zásadní. Pouze správný vztah mezi jednotlivými částmi těla (svaly) umožňuje tělu harmonicky fungovat a udržet tak zdraví organizmu. Uvedu příklad, kdy máme v sobě hluboko uložen žal a pocit viny, který se mnohdy táhne celá pokolení a kdy minulost je příliš s námi ….  Uzamkne se nám celý svalový okruh: horní část vzpřimovače zad (meridián močového měchýře), klíční část velkého prsního svalu (meridián žaludku), sternální část velkého svalu prsní (meridián jater)  a vnitřní šlachy kolenního kloubu (meridián tlustého střeva) a záhy si jistě uvědomíte příčinnou souvislost mezi emocemi a zdravotními potížemi. Vzpomeňte si, když jste kapitulovali plni antagonismu, jak tuhly ohýbače krku (bolest hlavy, meridián žaludku), jak začaly bolet záda, široký sval zádový, meridián sleziny a bedra, meridián ledvin.

Lze obecně jednoznačně říci, že pokud „hlava“ pomůže, připraví se a souhlasí, pak se změní náš život a tělo se uzdraví. Hledejme příčiny našich potíží v našich hlavách a pomozme tím nejen sobě ale zejména svým dětem, poskytněme jim možnost volby lepšího a spokojenějšího života.

    

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář